Fjalë Kyçe

Grabitje e armatosur në një bankë në Prishtinë

Grabitje e armatosur në një bankë në Prishtinë

Rreth një orë më parë është grabitur një bankë në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë.

Grabitja ka ndodhur gjatë kohës sa disa punëtorë kanë qenë duke deponuar paratë në filialin e bankës.
Rastin e ka bërë të ditur për Gazetën Alo, zëdhënësja e Policë së Kosovës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 20:00 ne rrugën Bill Klinton, derisa punëtoret e një kompanie kane qene duke deponuar paratë ne filialin e një banke, te njëjtit dyshohet se janë grabitur nga persona te armatosur”, ka treguar Ahmeti.
“Policia ka nisur një hetim lidhur me rastin dhe po punon për identifikimin e te dyshuarve”, ka bërë të ditur Ahmeti.