Fjalë Kyçe

Grenell: Nuk mbështesim masat gjysmake të Kurtit për taksën, po bën gabim serioz

Grenell: Nuk mbështesim masat gjysmake të Kurtit për taksën, po bën gabim serioz

Richard Grenell ka reaguar rreth paralajmërimit të heqjes së taksës nga kryeministri Albin Kurti.

Ai ka thënë se nuk i mbështesin masat gjysmake të Kurtit, por duan heqjen e plotë të taksës.

“Ne nuk e mbështesim masën gjysmake të kryeministrit Kurti. Pozicioni ynë është mjaft i qartë: tarifat duhet të bien plotësisht. Kurti është duke bërë një gabim serioz – dhe kjo u bë e qartë për Presidentin Thaçi në Shtëpinë e Bardhë sot”, ka shkruar Grenell në Twitter.