Fjalë Kyçe

Gruaja sulmohet nga burri dhe djali në Prizren

Gruaja sulmohet nga burri dhe djali në Prizren

Në fshatin Mamush të Prizrenit, babë e bir kanë ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes, përkatësisht nënës, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Pas dyshimit për posedim të armëve, gjatë kontrollit në shtëpinë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar pesë pistoleta të llojeve të ndryshme 317 fishekë të kalibrit 7.65 mm, dy fishekë te kalibrit të pa njohur, dhe pesë karikatorë.

Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, thuhet në raportin e policisë.