Fjalë Kyçe

Guardia di Finanza publikon pamje nga sekuestrimi i drogës në Lipjan

Guardia di Finanza publikon pamje nga sekuestrimi i drogës në Lipjan

Guardia di Finanza ka publikuar pamje nga sekuestrimi i 400 kilogramëve drogë në Lipjan.

Sasia e kokainës e cila u sekuestrua në Kosovë të hënën në bashkëpunim me autoritetet italiane dhe shqiptare ka ardhur nga Brazili.

Që nga atje, autoritetet në Kosovë kanë deklaruar se është përcjellë me pajisje të veçanta deri në Kosovë. Droga ka qenë në një kontejner ku po bartej një sasi e mishit.

Në videon e publikuar nga Guardia di Finanza shihen pamje edhe nga mbërritja e drogës në Lipjan.