Fjalë Kyçe

Hajnat vjedhin një çantë, një telefon dhe dokumente të një personi në Gjakovë

Hajnat vjedhin një çantë, një telefon dhe dokumente të një personi në Gjakovë

Persona të panjohur dje kanë vjedhur në një veturë në Gjakovë një çantë dore, një telefon mobil, para e dokumente të një personi.

Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur rreth orës 19:17 ndërkaq, ende nuk është identifikuar personi që ka kryer vjedhjen.

Njësitet policore janë duke kryer hetime lidhur me rastin.

“Ankuesi mashkull K-Shqiptar ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë hapur veturën e tij dhe kanë vjedhur një çantë dore, ku kishte një telefon mobil, para të gatshme dhe dokumentet e tij personale. Njësitet policore janë duke kryer hetime lidhur me rastin”.