Fjalë Kyçe

Haradinaj bie në dakord me kryeministrin e Kroacisë për këto tema

Haradinaj bie në dakord me kryeministrin e Kroacisë për këto tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë qëndrimit në Munih të Gjermanisë është atkuar edhe me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plekovic.

Haradinaj, ka thënë se në takim kanë diskutuar shumë tema në interes të të dyja vendeve, shkruan Gazeta Alo.

Kryeministri Haradinaj, ka bërë me dije se janë dakorduar që të intensifikohet agjenda politike dhe ekonomike.

Postimi i tij i plotë:

Kroacia si anëtare e BE-së dhe NATO-s, është shembull i mirë që duhet ndjekur nga Kosova në procesin e integrimeve euroatlantike.

Për shumë tema në interes të të dyja vendeve, biseduam sot me Andrej Plenkovic, kryeministrin e Kroacisë në një takim bilateral.

U dakorduam që të intensifikojmë agjendën politike dhe ekonomike dhe kërkova mbështetjen kroate në rrugën tonë euro-atlantike./Gazeta Alo/