Fjalë Kyçe

Haradinaj jep detaje nga takimi me deputetët e Bundestagut gjerman

Haradinaj jep detaje nga takimi me deputetët e Bundestagut gjerman

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë detaje nga takimi i tij me dy deputetët e Bundestagut gjerman.

Peter Bauer dhe Christian Schmidt po ashtu e shoqëruan Haradinajn në konferencën për media.

“Kanë shpreh interesim për Kosovën dhe rajonin në vazhdimësi. Kemi biseduar për bashkëpunimin bilateral Kosovë – Gjermani që mund të bëjmë shumë më shumë. Shpreha falënderim për procesin e Berlinit, për ta ndihmuar rajonin duke e falënderuar edhe kancelaren Merkel”, deklaroi Haradinaj.

“Ne jemi Kosovë, dëshirojmë të mbetemi Kosovë, dëshirojmë t’i bashkohemi Evropës dhe të udhëtojmë lirshëm pa viza”, u shpreh ai.