Fjalë Kyçe

Haradinaj jep detaje nga takimi me Kosnett

Haradinaj jep detaje nga takimi me Kosnett

Kryemnistri i vendit, Ramush Haradinaj, sot mbajti takimin e rregullt me Ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

U diskutua për sfidat dhe punën e përbashkët në avancimin e sundimit të ligjit, shkruan Haradinaj në faqen e tij zyrtare, Facebook, transmeton Gazeta Alo.

Haradinaj shpreh se Kosova dhe SHBA-të qëndrojnë të përkushtuara në partneritetin dhe miqësin në mes dy popujve./Gazeta Alo/