Fjalë Kyçe

Haradinaj kërkon mbështetjen e Holandës për liberalizimin e vizave

Haradinaj kërkon mbështetjen e Holandës për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar edhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Holandës, Stef Blok.

Haradinaj, ka thënë se Holanda i ka dhënë shumë Kosovës në etapat më të rëndësishme historike, shkruan Gazeta Alo.

Kryeministri Haradinaj, nga ministri holandez ka kërkuar mbështetjen e këtij vendi për liberalizimin e vizave.

Postimi i tij i plotë:

Holanda i ka dhënë shumë Kosovës në etapat më të rëndësishme historike.

Sot pata rastin që ta takoja, ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Holandës, Stef Blok, të cilin e falënderova për rolin e madh që ka pasur Holanda për Kosovën.

Me ministrin holandez biseduam në nivel bilateral për ekonominë dhe intesifikimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

I kërkova mbështjetje për liberalizimin e vizave dhe konsolidimin e mëtejm të vendit dhe i konfirmova progresin qe ka arritur vendi në rend dhe ligj dhe zhvillimin ekonomik./Gazeta Alo/