Fjalë Kyçe

Haradinaj largohet nga takimi me zyrtarët e lartë amerikanë

Haradinaj largohet nga takimi me zyrtarët e lartë amerikanë

Kryeministri, Ramush Haradinaj është larguar nga takimi i liderëve të shtetit me zyrtarët e Këshillit Kombëtar të Sigurisë.

Në takim morën pjesë dy zyrtarët amerikanë John Erath dhe Berkley, ndërkaq takimi është duke u mbajtur në presidencë.

Haradinaj është larguar, përderisa takimi po vazhdon edhe më tutje me Thaçin, raproton Telegrafi.

Pas takimit, nuk ka pasur asnjë deklaratë për media nga kryeministri i vendit.

I pranishëm në takim nuk ka qenë kryeparlamentari Kadri Veseli.

Delegacioni amerikan ka qëndruar në një vizitë dyditore edhe në Beograd, me ç’rast është takuar me kryediplomatin serb, Ivica Daçiq.