Fjalë Kyçe

Haradinaj para takimit me ambasadorin Kosnett, takohet me një amerikan tjetër

Haradinaj para takimit me ambasadorin Kosnett, takohet me një amerikan tjetër

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradianj është takuar me drejtorin e “Council for Inclusive Governance” në New York, Alex Roinishvili Grigorev.

Haradinaj, ka thënë se në këtë takim është diskutuar për zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe rajon, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

Në takim me analistin e njohur dhe drejtorin e “Council for Inclusive Governance” në New York, Alex Roinishvili Grigorev, këmbyem shumë pikëpamje mbi zhvillimet e fundit politike në Kosovë, por edhe në rajon. Kosova ka përvetësuar vlerat perëndimore dhe mendimi intelektual i miqve tanë për të ecur përpara në rrugën euro-atlantike është çdoherë i mirëseardhur./Gazeta Alo/

Fotografia e Ramush Haradinaj