Fjalë Kyçe

Haradinaj pas takimit me Engel: S’preken kufijtë në marrëveshjen finale me Serbinë

Haradinaj pas takimit me Engel: S’preken kufijtë në marrëveshjen finale me Serbinë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim Kongresistin Eliot Engel. Gjatë këtij takimi, Haradinaj i ka thënë Engelit se Kosova është për përmbylljen e dialogut me Serbinë, me një marrëveshje finale, ligjërisht të obligueshme që çon në njohje reciproke në kufijtë ekzistues.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka shprehur mirënjohjen për siç ka thënë mikun e madh të shqiptarëve dhe për tërë mbështetjen e tij ndër vite.

Haradinaj ka deklaruar se Kosova është e përcaktuar për të ardhmen euro-atlantike, në miqësi të përhershme me ShBA-të, fqinjësi të mirë me vendet e rajonit dhe përmbylljen e dialogut me Serbinë, me një marrëveshje finale, ligjërisht të obligueshme që çon në njohje reciproke në kufijtë ekzistues.

“ Kosova është e përcaktuar për të ardhmen euro-atlantike, në miqësi të përhershme me ShBA-të, fqinjësi të mirë me vendet e rajonit dhe përmbylljen e dialogut me Serbinë, me një marrëveshje finale, ligjërisht të obligueshme që çon në njohje reciproke në kufijtë ekzistues. Përjetë mirënjohës mikut të madh të shqiptarëve për tërë mbështetjen ndër vite!”, ka shkruar Haradinaj.