Fjalë Kyçe

Haradinaj pas takimit me nënsekretarin amerikan, shkon në Bjeshkët e Belegut

Haradinaj pas takimit me nënsekretarin amerikan, shkon në Bjeshkët e Belegut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit që kishte me nënsekretarin amerikan të shtetit David Hale ku të pranishëm ishin edhe presidentin Hahsim Thaci dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka ndjekur garën e skive “Kupa e Gjeravicës 2019”, organizuar nga Komuna e e Deçanit dhe Federata e Skitarisë së Kosovës, shkruan Gazeta Alo.

Ai, ka shkruar se është ëpr admirim, që çdo ditë e më shumë takojmë dashamirë të skijimit dhe sportit në përgjithësi.

Postimi i tij i plotë:

Bashkë me shumë qytetarëve, në bjeshkën e bukur të Belegut, pamë nga afër garën e skive “Kupa e Gjeravicës 2019”, organizuar nga Komuna e Deçanit dhe Federata e Skitarisë së Kosovës. Është për admirim, që çdo ditë e më shumë takojmë dashamirë të skijimit dhe sportit në përgjithësi./Gazeta Alo/

Fotografia e Ramush Haradinaj

Fotografia e Ramush Haradinaj