Fjalë Kyçe

Haradinaj për Dacin: Do të na mungojë

Haradinaj për Dacin: Do të na mungojë

Haradinaj: Ariani ishte i dalluar për vlera njerëzore, do të na mungojë

Pas homazheve pranë arkivolit të Arian Dacit, kryeministri Ramush Haradinaj është nënshkruar në librin e zisë.

“Arian i dalluar për vlera njerëzore. Do të na mungosh!”, ka shkruar kryeministri Haradinaj.

Në homazhe Haradinaj ishte i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit qeveritar, zëvendësministra dhe bashkëpunëtorë.

Gjatë ditës së sotme nën patronatin e Zyrës së Kryeministrit, mbahet mbledhja komemorative nga ora 12:00 në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Ndërsa në ora 13:00 zhvillohet ceremonia e varrimit në varrezat e qytetit të Prishtinës – Lagjja Arbëria.

Image may contain: 9 people, people standing and suit