Fjalë Kyçe

Haradinaj për ndarjen nga jeta e komandantit të UÇK-së: Do të kujtohesh ndër breza!

Haradinaj për ndarjen nga jeta e komandantit të UÇK-së: Do të kujtohesh ndër breza!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit Halim Tolaj, është pikëllues.

Haradinaj, ka thënë se Tolaj tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për lirinë e atdheut, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

Pikëllues lajmi se paska ndërruar jetë bashkëluftëtari ynë Halim Tolaj. Tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për lirinë e Atdheut. Pusho i qetë Komandant. Do të kujtohesh ndër breza!/Gazeta Alo/

Fotografia e Ramush Haradinaj