Fjalë Kyçe

Haradinaj për shndërrimin e “Trepçës”, në shoqëri aksionare: Më në fund lajmi i madh

Haradinaj për shndërrimin e “Trepçës”, në shoqëri aksionare: Më në fund lajmi i madh

Gjiganti metalurgjik “Trepça” sot mori dritën jeshile nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë për t’u shndërruar në Shoqëri Aksionare.

Për këtë lajm ka reaguar edhe kryeministri i vendit , Ramush Haradinaj, shkruan Gazeta Alo.

Ai ka thënë se ky është një lajm i madh, duke shtuar se Trepça do të rikthehet me shkëlqimin e dikurshëm dhe do të jetë krah i fuqishëm i ekonomisë sonë.

Postimi i tij i plotë:

Të dashur qytetarë dhe minatorë,

Më në fund lajmi i madh. Gjiganti Trepça, pas votimit në Kuvend të Statutit të saj, është regjistruar si kompani në bazë të ligjeve të Kosovës. Trepça do të rikthehet me shkëlqimin e dikurshëm dhe do të jetë krah i fuqishëm i ekonomisë sonë.

Urime e me fat!

RH./Gazeta Alo/

Fotografia e Ramush Haradinaj