Fjalë Kyçe

Haradinaj për Veselin: Thuj po ndahna prej korrupsionit sepse ju e keni ndërtu

Haradinaj për Veselin: Thuj po ndahna prej korrupsionit sepse ju e keni ndërtu

Haradinaj flet për “luftën” e Veselit, “çkapjen” e LDK-së dhe “kapjen” e Vetëvendosjes

i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka komentuar pikat kyçe të fushatës së kundërkandidatëve të tij për zgjedhjet e 6 tetorit.

“Sot shembull Kadri Veseli del e thotë po e luftojmë korrupsion. Ky është korruptim i luftës së korrupsionit, se këta njerëz e kanë ndërtuar krejt këtë sistem, krejt çka kemi në këtë vend. E tash çohet ky e thotë do ta luftoj. O vlla, rri rahat. Thuaj po ndahna prej korrupsionit, PDK e ka bërë njet mu nda prej korrupsionit”.

Duke folur për LDK-në, ai ka thënë se kjo parti “e ka ndihmuar kapjen shtetin në atë formë që askush nuk mund ta bëjë”.

“E ka votuar Thaçin për president. LDK e ka kapur, prej kujt po don me çkap tash”, ka thënë ai.

“Vetëvendosja kur patën hy në Prishtinë e patën kap Prishtinën aq fortë saqë nuk mund të merrte frymë aty askush”.

Ai ka thënë se edhe vendimet për Prizren merren në Prishtinë.