Fjalë Kyçe

Haradinaj takohet me pensionistët, diskuton për kthimin e fondeve pensionale nga shteti serb

Haradinaj takohet me pensionistët, diskuton për kthimin e fondeve pensionale nga shteti serb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Federatës Sindikale të Pensionistëve, Invalidëve dhe të Moshuarve të Kosovës.

Ai ka thënë se vëmendja për dinjitetin e pensionistëve është detyrë e të gjitha institucioneve të vendit, shkruan Gazeta Alo.

I pari i ekzekutivit ka bërë të ditur se me ta ka diskutuar për domosdoshmërinë e realizimit të të drejtës legjitime të kthimit të fondeve pensionale nga shteti serb.

Postimi i tij i plotë:

Vëmendja për dinjitetin e pensionistëve është detyrë e të gjitha institucioneve të vendit. Në takim me përfaqësuesit e Federatës Sindikale të Pensionistëve, Invalidëve dhe të Moshuarve të Kosovës, prirë nga kryetari Sylejman Metaj, diskutuam për domosdoshmërinë e realizimit të të drejtës legjitime të kthimit të fondeve pensionale nga shteti serb./Gazeta Alo/