Fjalë Kyçe

Haradinaj takohet me zyrtarët e KQZ-së, ja çka u diskutua

Haradinaj takohet me zyrtarët e KQZ-së, ja çka u diskutua

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim zyrtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,

Ai është takuar me kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka dhe me Burim Ahmetaj, shkruan Gazeta Alo.

Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se temë diskutimi kanë qenë çështjet që lidhen me operacionalizimin, aspektet buxhetore dhe ngritjen kadrovike të këtij institucioni.

Postimi i tij i plotë:

Në takim me zyrtarët e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka dhe Burim Ahmetaj, diskutuam për çështjet që lidhen me operacionalizimin, aspektet buxhetore dhe ngritjen kadrovike të këtij institucioni./Gazeta Alo/