Fjalë Kyçe

Haradinaj tregon se a do të hiqet taksa

Haradinaj tregon se a do të hiqet taksa

Nesër me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli pritet të takohen kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe, shkruan GazetaAlo.

Sot në 13 vjetorin e vdekjes së presidentit, Ibrahim Rugova, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te varri i tij, por ka folur edhe për taksën.

Haradinaj  deklaroi se e mirëpret takimin me ambasadorin e SHBA-ve Philip Kosnett, por që nuk diskutoi se a do të hiqet taksa./GazetaAlo.