Fjalë Kyçe

Hazard është shumë afër për t’u bërë një lojtar i ri i Real Madridit

Hazard është shumë afër për t’u bërë një lojtar i ri i Real Madridit

Mediat angleze konfirmojnë se Hazard do të luajë në Real Madrid dhe do të nënshkruhet para fundit të sezonit. Burimet thonë se dokumentet tashmë janë përgatitur dhe se të bardhët do të ofrojnë 82 milionë euro për nënshkrimin e belgut.

Dokumentet për të nënshkruar me Eden Hazard dhe për ta bërë atë lojtar të ri të Real Madrid janë përpunuar tashmë. Në klubin e bardhë, si u tha në mediat angleze, ka shumë shpresë se Eden Hazard do të nënshkruajë. Ata besojnë se një ofertë e mirë midis 70 dhe 90 milionë eurosh mund të përfundojë zyrtarisht këtë çështje.

Ndër këto shuma është trajtuar oferta e parë zyrtare e Real Madridit nga Eden Hazard. Mediat angleze sugjerojnë se 82milion euro që ata ofruan tashmë janë një realitet dhe janë në tryezë. Tani, gjithçka do të varet nga pretendimet e klubit të bluve: pothuajse 100 milion euro tani ose verën e ardhshme të lirë. Është në të njëjtën pozitë për të cilën Courtois nënshkroi për Real Madridin.

Hazard është shumë afër për t’u bërë një lojtar i ri i Real Madridit.  Eden Hazard është një tjetër nga kërkesat e mëdha që Zizou ka bërë..