Fjalë Kyçe

Lutfi Haziri u përgjigjet akuzave të Kadri Veselit

Lutfi Haziri u përgjigjet akuzave të Kadri Veselit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, në lidhje me dialogun me Serbinë.

Haziri ka theksuar se pa LDK’në nuk ka marrëveshje e as përfundim të bisedimeve.

Shkrimi i plotë i Hazirit në Facebook:

Pa LDK’në, as s’ka pasë e as s’ka me pasë stabilitet politik, ekonomik e social Republika jonë. S’ka mundësi me pasë as marrëveshje finale me Serbinë, pa neve. Legjitimiteti për përfaqësimin në bisedime nuk të falet, por duhet të fitohet. Kjo arrihet me zgjedhje apo marrëveshje të garantuara. Sa më parë aq më mirë. Me LDK u nisë dhe ka me u bitisë shtetndërtimi i Kosovës. Deklaratat e Veselit janë ba si të babadimrit, por vetëm PAN mundet me i besu. Urime i Ri 2019!

Kryetari i PDK’së tha sonte se sjelljet e LDK’së dhe Vetëvendosjes karshi zhvillimeve të fundit janë për keqardhje.