Fjalë Kyçe

Hearn: Marrëveshja Joshua – Usyk është e përfunduar, meçi do të zhvillohet

Hearn: Marrëveshja Joshua – Usyk është e përfunduar, meçi do të zhvillohet

Marrëveshja për revanshin Anthony Joshua – Oleksandr Usyk është finalizuar.

Promotori i boksit, Eddie Hearn ka dhënë disa komente lidhur me meçin mes Joshua dhe Usyk, përcjell lajmi.net.

Joshua ka shfrytëzuar të drejtën e tij sipas kontratës, për të tentuar kthimin e titujve të kampionit. Hearn thotë se kushtet janë të caktuara dhe ka mbetur vetëm një detaj i vogël.

“Marrëveshja me AJ – Usyk është shumë e thjeshtë. Marrëveshja është kryer tashmë, kushtet janë kryer, ka të bëjë vetëm më një bisedë që thotë’ Oleksandr, është në prill, në këtë datë në Wembley, shihemi atje”, ka thënë Hearn, transmeton lajmi.net.

“Me këta djelmosha do të jetë shumë e lehtë”, shtoi promotori britanik.

Flitej se Joshua do të lëshonte rrugë për duelin Fury – Usyk, por britaniku zgjodhi lavdinë para parave.