Fjalë Kyçe

Heroi i ndeshjes Angli-Kosovë, ja çfarë bëri Berisha me dy golat e tij

Heroi i ndeshjes Angli-Kosovë, ja çfarë bëri Berisha me dy golat e tij

Valon Berisha shkëlqeu te Kosova në ndeshjen kundër Anglisë.

Valon Berisha realizoi dy herë për Kosovën në humbjen 5:3 në udhëtim ndaj Anglisë në eliminatoret e Euro 2020.

Ylli i “Dardanëve” pati një paraqitje fantastike ndaj Anglisë, përkundër humbjes.

Golat e tij kanë një statistikë fantastike, transmeton lajmi.net.

Në dy vitet e fundit, vetëm Spanja dhe Belgjika kanë arritur t’i shënojnë Anglisë në 90 minuta lojë.

Berisha realizoi dy herë për 49 minuta.

In the last two years, only Belgium and Spain have managed to score twice against England in 90 minutes.

Valon Berisha has managed to score twice against England in 49 minutes. #Kosovo #ENGKOS pic.twitter.com/rgfL5M0qpZ

— bet365 (@bet365) September 10, 2019