Fjalë Kyçe

Historia e gjyshes së Kim Kardashian, ajo tregon se me çfarë ka të përbashkët me të

Historia e gjyshes së Kim Kardashian, ajo tregon se me çfarë ka të përbashkët me të

Kim Kardashian është pa diskutim një ndër personazhet më me influencë në rrjetet sociale.

Shpesh, ajo publikon për fansat fotografi të ndryshme nga jeta e saj e përditshme, gjersa nuk mungojnë edhe imazhet provokuese, përmes së cilave reklamon produktet e saj kozmetike.

Së fundmi, ndryshe nga herët e tjera, Kim ka vendosur të publikojë një fotografi shumë të vjetër të gjyshes së saj, në rrjetin social Instagram.

Bëhet fjalë për një imazh, i cili ishte realizuar kur gjyshja e saj ishte martuar për herë të parë – martesë e cila kishte zgjatur vetëm dy muaj e gjysmë.

Madje në mbishkrimin e fotografisë, Kim tregon historinë e veçantë të gjyshes, pasi familja kishin harxhuar gjithçka për dasmën e saj.

Dhe në fund, gjyshja e Kimit kishte zgjedhur të dëgjonte zemrën e saj, duke u ndarë nga ish-bashkëshorti.

“Sapo gjeta këtë foto të gjyshes sime të bukur në dasmën e saj. Martesa i zgjati vetëm 2.5 muaj dhe familja shpenzoi gjithë çfarë kishte në këtë dasmë. Ajo u ndje keq, por ndoqi zemrën. Uh, sa familjare ngjan!”, ka shkruar Kim në Instagram.

Një fat i ngjashëm e kishte ndjekur edhe vet Kim Kardashianin , e cila dikur ka qenë e martuar me basketbollistin e njohur Kris Humphries, dhe martesa e tyre ka zgjatur vetëm 72 ditë.

Tani, ajo është e martuar me reperin me famë botërore, Kanye West, dhe së bashku kanë tre fëmijë: vajzat North dhe Chikago, dhe djalin, Saint.