Fjalë Kyçe

Horoskopi javor për periudhën nga 20 – 27 shtator

Horoskopi javor për periudhën nga 20 – 27 shtator

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime.

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Propozimet e reja të biznesit do të përfundojnë me negociata dhe kontrata. Mos nxitoni për të marrë detyra të reja derisa të keni përfunduar ato të mëparshmet, në mënyrë që të mos e mbingarkoni veten. Nëse bini në një tollovi, do ta keni të vështirë të dilni dhe do të ndiheni sikur jeni duke ekuilibruar buzë një humnere (por kjo nuk është një ndjenjë e re për ju). Yjet ju këshillojnë të jeni më të mençur këtë herë, të qëndroni të kujdesshëm dhe të qetë, sepse në këtë mënyrë vërtet do të futni ndryshime cilësore – gradualisht dhe me kujdes.

Shëndeti: Jeni plot energji dhe ndiheni sikur mund të zgjidhni gjithçka me një lëvizje.

Dashuria: Në marrëdhëniet martesore dhe familjare, kjo periudhë do të përmbushet shumë. Nëse jeni vetëm, do të jeni të kënaqur me veten dhe nuk do të keni nevojë për dikë që t’ju plotësojë – mund të përjetoni plotësisht tërësinë dhe pavarësinë tuaj, e cila është kusht për marrëdhënie të shëndetshme.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Kini kujdes në marrëveshje dhe negociata, kushtojini vëmendje gjërave të vogla dhe nuancave që mund t’ju shpëtojnë, nëse nuk jeni të përqendruar. Përgatituni për sfidat derisa jeni duke i shijuar rezultatet e angazhimeve të mëparshme. Bëni një vlerësim realist që do të mësoni se ku jeni, kështu do të orientoheni më mirë në lidhje me pengesat e ardhshme.

Shëndeti: Mund të jeni të hutuar dhe nervozë, për shkak të energjisë së grumbulluar.

Dashuria: Nëse jeni duke kërkuar aventura romantike, do të keni shumë mundësi – festa, shoqërime dhe ngjarje të ndryshme do ta mbushin këtë periudhë. Do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe të ndieni një lloj tërheqjeje të re. Në lidhje dashurore, mund të jeni në kundërshtim me partnerin tuaj – impulsiviteti juaj mund të jetë pothuajse traumatik për të. Shpjegojini personit tuaj të dashur se si ndiheni, dhe do ta kuptoni më mirë veten.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Puna meriton gjithë vëmendjen tuaj dhe do t’ju sjellë shpërblimet e pritshme gjatë kësaj periudhe. Merrni parasysh aspektet praktike dhe materiale të jetës suaj, në mënyrë që të fitoni perspektivën e duhur. Ju keni mundësinë për të fituar njohuri të reja dhe për të zgjeruar fushat e interesit tuaj profesional.

Shëndeti: Do t’ju kënaqë shoqërimi me të dashurit tuaj dhe dalja nga jeta e përditshme.

Dashuria: Rrethanat në jetën tuaj personale dhe dashurore kushtëzojnë ngadalësim dhe qetësim. Rezistoni dëshirës për të marrë iniciativën, nëse sapo keni filluar një lidhje, mos krijoni presion duke kërkuar që marrëdhënia të përcaktohet dhe të bëhet “publike”. Nëse jeni në një marrëdhënie dashurore të qëndrueshme, mbase disa tipare të partnerit tuaj, të tilla si inercia, pasiguria, vendimmarrja e vështirë, veçanërisht do t’ju bezdisin gjatë kësaj periudhe.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Ndryshimet krijuese janë në horizont! Kur zbuloni atë që dëshironi, tregoni iniciativë, por mos jini ndërhyrës dhe të ashpër, por konsekuent, të qëndrueshëm dhe të fokusuar. Përmbahuni nga çdo diskutim dhe konflikt në mjedisin e biznesit. Analiza dhe logjika nuk janë të mjaftueshme për ju për të marrë vendime përfundimtare – ndiqni ndjenjën tuaj të momentit të duhur.

Shëndeti: Nervozizëm, pagjumësi, shpërqendrim – përpiquni të relaksoheni dhe të pushoni.

Dashuria: Gaforret e vetmuara do të kenë mundësinë të takojnë dikë të veçantë – në këtë periudhë lehtë mund të filloni një histori të re dashurie, e cila ka të gjithë potencialin të zgjasë. Në marrëdhënie me personin tuaj të dashur, kjo është një periudhë kur duhet të tërhiqeni pak, të tërhiqeni përtej kufijve tuaj dhe të merreni me njohuritë dhe përvojat tuaja. Ju keni mirëkuptimin e partnerit.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Për të gjitha ndryshimet që planifikoni të zbatoni, do të keni të gjithë ndihmën e mundshme. Nëse nuk arrini një mirëkuptim në marrëveshje dhe negociata, tërhiqeni në vend që të impononi mendimin tuaj dhe zgjidhjet tuaja, pasi kjo mund të ketë pasoja në një afat të gjatë. Nëse keni një qëllim të qartë para jush, asgjë nuk ju pengon të lëvizni drejt realizimit.

Shëndeti: Rëniet dhe ngritjet e energjisë çojnë në pesimizëm dhe në nervozizëm.

Dashuria: Ju jeni shumë të popullarizuar në këtë periudhë, kështu që do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të keni shumë mundësi për flirt dhe romancë. Nëse dikush që ju pëlqen përpiqet t’ju afrohet, pranojeni ftesën pa hezitim. Në marrëdhënien me partnerin tuaj të dashur, tregoni pak më shumë durim dhe mirëkuptim – partneri juaj mund të jetë i hutuar ose i kujdesshëm, kështu që sinjalet tuaja nuk i arrijnë atij drejtpërdrejt.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Do të jeni të suksesshëm, nëse nuk krijoni probleme dhe pengesa imagjinare, me frikë dhe analizë të tepruar. Mos mendoni për atë që mund të shkojë mbrapsht, por qetësoni mendjen dhe dëgjoni intuitën tuaj, kjo pa dyshim ju çon në rrugën më të shkurtër për t’i arritur qëllimet tuaja. Çelësi i suksesit nuk është të veprosh në një përpjekje dhe ngërç.

Shëndeti: Krijoni një ekuilibër midis aktiviteteve fizike, mendore dhe pushimit.

Dashuria: Në lidhjen dashurore është një periudhë e qëndrueshme në të cilën më në fund mund të merrni disa vendime të rëndësishme të përbashkëta. Nëse jeni vetëm, perspektiva juaj është joreale dhe e shtrembëruar gjatë kësaj periudhe, kështu që mos bëni gjykime dhe përfundime për njerëzit që i takoni. Në vend që të shoqëroheni dhe të dilni jashtë, zgjidhni vetminë dhe kushtojuni aktiviteteve që ju balancojnë.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Suksesi profesional është përpara jush. Yjet ju paralajmërojnë të ruani durimin dhe qetësinë, edhe pse mund të ndiheni sikur dikush po përpiqet të kontrollojë vendimet tuaja dhe qëllimisht t’ju ngatërrojë. Së shpejti do të jeni në gjendje të përballoni sfidat, dhe nëse dikush ju ofron ndihmë, mos e refuzoni. Planet dhe idetë tuaja mund të mbështeten nga dikush që ka ndikim dhe mund të hapë dyer për ju që nuk do të guxonit t’i trokisnit. Fitimi financiar është i pashmangshëm.

Shëndeti: Jeni gjallëruar dhe rikuperuar mirë – por ende ndiheni të lodhur.

Dashuria: Peshoreve të vetmuara mund t’u shfaqen persona nga e kaluara dhe krejt papritur të çojnë në kthesa të jashtëzakonshme. Nëse jeni duke kaluar një ndarje të vështirë, mund të gjeni energji të re dhe të rifitoni stabilitetin gjatë kësaj periudhe. Në marrëdhënien me personin tuaj të dashur, është koha për besim dhe falje.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Nëse jeni duke negociuar, kushtojini më shumë vëmendje asaj që nuk thuhet sesa asaj që thuhet. Mund të jetë e vështirë për ju të përqendroheni dhe etika juaj e punës mund të bjerë – respektoni kufijtë tuaj dhe ngadalësoni ritmin, në mënyrë që të mos bëni gabime. Merruni me përfundimin e saj që keni filluar dhe përmbushni premtimet me të cilat jeni vonuar.

Shëndeti: Ndjenjat (nervozizmi, zemërimi, padurimi) mund të prishin gjendjen shpirtërore dhe stomakun tuaj.

Dashuria: Në lidhjen tuaj dashurore do të dëshironi të bëni një ndryshim, të ngrohni pak atmosferën dhe të joshni partnerin tuaj. Ju duhet të ndiheni të dashur dhe të kërkuar, për të kapërcyer pasiguritë tuaja dhe për të gjetur qetësinë tuaj. Nëse jeni vetëm, do t’u nënshtroheni ndryshimeve të papritura të humorit dhe në të gjitha ndërveprimet mund të jeni nervozë, sarkastikë dhe të pakëndshëm.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Kujdes me kontratat, nënshkrimet dhe negociatat! Jini të durueshëm, të matur dhe të plotë. Analizoni lëvizjet tuaja deri më tani për të shmangur gabimet. Gjatë kësaj periudhe, ju mund të bëni një hap të madh dhe domethënës në arritjen e planeve dhe qëllimeve tuaja. Stabiliteti financiar mund të vihet në pikëpyetje. Më mirë kujdesuni dhe kurseni.

Shëndeti: Organizoni një piknik në natyrë, ose një festë për miqtë, pushoni dhe kënaquni.

Dashuria: Kjo është një periudhë dinamike që mund të sjellë shumë ndryshime – disa ndryshime që i keni planifikuar dhe dëshiruar kaherë, si dhe disa të papritura, por të mirëseardhura. Fluksi i ri i energjisë ju jep angazhim dhe dinamizëm të zjarrtë në marrëdhëniet personale. Nëse nuk jeni të kënaqur me veten, gjatë kësaj periudhe mund të zgjeroni perspektivën tuaj dhe të shihni shkaqet e pakënaqësisë suaj më qartë.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Nuk do të jetë e vështirë për ju të jeni të durueshëm dhe t’i përkushtoheni praktikës dhe zbatimit të mënyrave dhe qasjeve të reja. Nëse punoni si ekip, kini kujdes të mos ofendoni askënd që të mos i ndërlikoni marrëdhëniet kolegjiale. Kini kujdes kur i bëni llogaritjet dhe investimet financiare, në mënyrë që të mos pësoni humbje. Ju keni mbështetjen e yjeve për çdo përpjekje të menduar dhe të planifikuar.

Shëndeti: Akti i dashurisë për veten është ilaçi më i mirë për nervat, dhe gjithashtu për zemrën.

Dashuria: Në lidhjen dashurore është një periudhë tensionimi – personi juaj i dashur mund t’ju zhgënjejë me disa veprime. Jini zemërgjerë dhe përpiquni t’i kuptoni motivet dhe ndjenjat e tij, kjo do t’ju afrojë më shumë. Nëse jeni vetëm, mund të kënaqeni duke u shoqëruar me njerëz me ndikim dhe të mendoni se si t’i kombinoni të bukurën me të dobishmen, por llogaritjet nuk do t’ju çojnë drejt qëllimit të synuar.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Komunikim i qetë, atmosferë e relaksuar, bërja e planeve në paqe dhe qetësi – një periudhë veçanërisht frymëzuese për Ujorët që janë të angazhuar në ndonjë punë krijuese, ose që kërkojnë zgjidhje jokonvencionale për lëvizjet e biznesit. Aftësia juaj e organizimit dhe vetëdija për shkathtësitë tuaja është janë çelës i suksesit në këtë periudhë. Një periudhë e favorshme financiare është përpara jush.

Shëndeti: Dhimbje të mundshme në shpinë.

Dashuria: Do të keni shumë mundësi për njohje të reja, flirt dhe romancë, por gjithashtu mund të filloni një histori të re dashurie. Në lidhjen tuaj dashurore fluksi i energjisë sjell konflikte, por edhe zgjidhje. Duhet të flisni hapur dhe pa dramatizim për disa gjëra të rëndësishme, të cilat ju kanë krijuar probleme për një kohë të gjatë, sepse gjatë kësaj periudhe mund të gjeni lehtësisht një kompromis ose zgjidhje krijuese, të cilat nuk i keni menduar deri më tani.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Periudhë e mirë për shoqatat e biznesit. Çelësi i suksesit është aftësia juaj për t’u lidhur me të tjerët, duke u bazuar në marrëdhënie të sinqerta dhe të përzemërta. Dinamika e biznesit në këtë periudhë sjell shumë devijime dhe kthesa – nuk do të arrini asgjë drejtpërdrejt dhe në mënyrën më të shkurtër, por do të mësoni shumë në rrugë të tërthortë dhe në pengesa.

Shëndeti: Qëndroni larg nga disa njerëz toksikë në rutinën tuaj të përditshme.

Dashuria: Në lidhje dashurore ju duhet të jeni zëri i arsyes, të mbani timonin dhe të menaxhoni dhe t’i tregoni personit tuaj të dashur se ai mund të mbështetet te ju dhe të llogarisë në mbështetjen dhe mirëkuptimin tuaj të sigurt. Nëse jeni vetëm, merrni iniciativën dhe afrohuni me personin që ju intereson – nëse ai ju refuzon, të paktën ju do ta dini se çfarë jeni duke bërë dhe do të shmangni investimet e humbura emocionale.