Fjalë Kyçe

Horoskopi për sot 5 prill 2020

Horoskopi për sot 5 prill 2020

Dashi
21.03-20.04

Ju jeni të mprehtë dhe të shoqërueshëm nga dita në ditë, por kur bie nata ju bëheni shumë më të qetë dhe soditës. Përpiquni të mbani balancimin. Ju duhet stimulim të mbani afër miqtë e zgjuar. Pasi të merrni një injeksion të energjisë, mund të ktheheni në një qoshe të qetë. Një projekt krijues shpejt do të marrë drejtimin e duhur dhe ju duhet të përgatisni veten për të tani.
Demi
21.04-20.05

Një rritje page do t’ua bëjë më të lehtë edhe jetën private. Do të keni mundësi të përballoni një pushim relaksues dhe të kaloni më shumë kohë me të afërmit dhe të dashurin tuaj. Nëse keni një partner romantik, ju do të keni mundësi ta përkrahni derisa ndiqni një ëndërr. Jeni beqar? Mund të takoni dikë të veçantë në një kurs arti.

Binjakët
21.05-20.06

Kanalizoni emocionet tuaja në punë. Sa më shumë pasion që ndjeni për punën tuaj, aq më mirë do ta kryeni punën. Nëse jeni të papunë, shikoni mundësitë që lidhen me kërkime shkencore, restaurim ose riciklim. Rivendosja e materialeve të vjetra në gjendjen e tyre origjinale do t’ju bëjë të shfrytëzoni mirë inteligjencën tuaj. A keni një punë që po ju mërzit? Ka mundësi që duhet të gjeni një punë me orar të pazakonshëm.
Gaforrja
21.06-20.07

Tërheqja nga opinioni publik do të jetë terapeutike. Ju urreni mizorinë e njerëzve ultra-kritikë. Imagjinata juaj do të nxitet duke qenë në gjendje të veproni privatisht. Shumë shpejt do të thyeni barrierat. Jeni duke vuajtur nga lodhja? Ndani më shumë kohë për argëtim. Pa marrë parasysh a jeni duke punuar në një roman, duke shkuar jashtë në klube të natës, apo duke ushtruar në palestër, është e domosdoshme të krijoni më shumë hapësirë për kohën e lirë.

Luani
21.07-20.08

Qëndroni pranë një miku i cili është du ke kaluar nëpër vështirësi emocionale. Optimizmi juaj dhe qëndrimi argëtues do të ketë ndikim të madh. Problem qëndron në faktin se ky person i dashur nuk ka perspektivë. Bëjeni atë të shohë jetën në një kontekst më të gjerë. Ndani me të disa libra frymëzues dhe shikoni filma. Shkoni në një shëtitje të shkurtër për të projektuar zgjerimin e horizontit të tyre. Nëse nuk ndjeni se jeni duke bërë ndonjë përparim, bëni një tërheqje strategjike.

Virgjëresha
21.08-20.09

Kur njerëzit nuk përkrahin idetë tuaja, më së shumti e pëson krenaria juaj. Keni një marrëveshje të madhe lidhur me pasqyrën e projekteve dhe si mund të përmirësohet sistemi. Është një ditë e madhe për të paraqitur mendimet tuaja para audiencës. Nëse keni dashur të jepni mësim, të shkruani, mendoni mënyrat se si t’i jetësoni aktivitetet e tilla. Një udhëtim i shkurtër biznesi do të jetë i rëndësishëm për reputacionin tuaj profesional.

Peshorja
21.09-20.10

Jeni në gjendje të nxirrni në pah një subjekt serioz. Nëse jeni duke luftuar të bëni takime, duhet të vini në lojë edhe anën e buxhetit. Sfidoni veten për të gjetur sa më shumë mallra dhe shërbime sa më të lira që të jetë e mundur. Menaxhoni si duhet me paratë dhe bëni krahasime të çmimeve. Edhe nëse të ardhurat tuaja janë mjaft të qëndrueshme, ju do të përfitoni nga bërja e pazareve. Vendosni sa më shumë para që të mundni në llogarinë e kursimeve.
Akrepi
21.10-20.11

Ka kohë që keni pritur intensitetin e një marrëdhënie të pasionuar. Nëse kjo do të ndodhë, duhet të mos mendoni shumë. Në vend se ta bëni këtë, është më mirë të filloni të bëheni më të prekshëm ndaj të afërmit apo të dashurit tuaj. Sfidojeni veten të provoni një aktivitet që ju kurrë nuk e keni provuar më parë. Jini të gatshëm për t’u dukur qesharak dhe të gaboni, të paktën në fazat e hershme.
Shigjetari
21.11-20.12

Është e vështirë të merreni seriozisht në lidhje me partnerin. Ju nuk keni të dëshirë të ndiheni të rrethuar dhe keni dëshirë të eksploroni të gjitha mundësitë tuaja. Nëse jeni në një marrëdhënie të përkushtuar, do të ndiheni të ngufatur. Shkuarja në një pushim vetëm, do t’ju bëjë të pushoni nga presioni. Ju do të jeni në gjendje të shihni dhe t’i gëzoheni aktiviteteve që ju pëlqejnë, pa pasur nevojë të rregulloni orarin për nevojat e të dashurit tuaj.

Bricjapi
21.12-20.01

Nëse jeni duke kërkuar punë, tregojuni miqve dhe familjes. Do të fitoni një punë më lehtë përmes kontakteve personale, sesa aplikimeve anonime. Doni të përmirësoni shëndetin tuaj? Drejtohuni deri te një person i dashur që ndan qëllimet tuaja. Së bashku, ju mund të mbani njëri-tjetrin. Duke punuar së bashku me një mik, ai do të ju mbajë të motivuar dhe do të ju ndalojë të zhyteni përsëri në zakone të këqija. Gjithashtu mund të përgatisni ushqime të shëndetshme së bashku dhe të shkëmbeni receta.

Ujori
21.01-20.02

Energjia dhe kureshtja juaj po ju ndihmojnë të arrini lartësi të reja të karrierës. Jeni të zotë edhe në një fushë që nxit eksplorimin dhe nuk vë theksin më shumë tek tradita. Nëse doni të kaloni në tjetër industri, shikoni mundësitë që lidhen me udhëtime, të shkruarit, apo arsimin. Një ishpunëdhënës i cili gjithmonë ka qenë i respektuar, do të shkruajë një letër të mirë rekomandimi. Doni të kandidoheni për poste? Nisni një fushatë sepse do të jetë më shumë argëtuese sesa mendoni.

Peshqit
21.02-20.03

Bërja e ndryshimeve në rutinën tuaj familjare do të rrisë produktivitetin tuaj. Jepni rëndësi të duhur kohës kur keni energji më të madhe. Përdorni këto momente për të trajtuar projekte të reja që kërkojnë imagjinatë, zgjuarsi, dhe fleksibilitet. Kujdesuni edhe për aktivitete më të rëndomta si është pagesa e faturave apo pastrimi. Rregulloni dhomën që t’i përshtatet orarit tuaj të ri. Nuk ka asnjë arsye pse duhet të hani në dhomën e ngrënies, kur ajo funksionon më mirë si një dhomë gjumi.