Fjalë Kyçe

“Kujdesuni për neve atje nalt, se na s’mujtëm ktu poshtë”, fjalimi prekës i shoqes në varrimin e nxënësve në Deçan

“Kujdesuni për neve atje nalt, se na s’mujtëm ktu poshtë”, fjalimi prekës i shoqes në varrimin e nxënësve në Deçan

Qindra persona po marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve që u vranë të premten mbrëma në Gllogjan të Deçanit.

Para nisjes së ceremonisë së varrimit, moshatarja dhe shoqja e nxënësve të vrarë para të pranishmëve ka lexuar një shkrim prekës për viktimat.

Fjalën para të pranishmëve e ka marrë edhe kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Qindra qytetarë u qëndruan afër familjarëve të dy të rinjve në ceremoninë e përbashkët të varrimit. I pranishëm ishte edhe kryeministri Albin Kurti e kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Ramosaj tha “duhet ta forcojmë këtë shtet më shumë, e sidomos sigurinë”.