Fjalë Kyçe

Osmani për vdekjen e senatorit Dole: U prefsh në paqe, mik i dashur

Osmani për vdekjen e senatorit Dole: U prefsh në paqe, mik i dashur

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po ndihet e pikëlluar me rastin e ndarjes nga jeta të ish-senatorit Bob Dole.

Në postim në rrjetin social Twitter, ajo e ka quajtur Bob Dole, hero lufte dhe politikan të respektuar.

“E pikëlluar kur dëgjova për vdekjen e senatorit Bob Dole. Një hero lufte, një politikan i respektuar dhe një mbështetës i lirisë në të gjithë botën. Por në veçanti jemi mirënjohës që ai gjithmonë ka qëndruar pranë popullit të Kosovës në luftën tonë për pavarësi. U prehsh ne paqe mik i dashur“, ka shkruar Osmani.