Fjalë Kyçe

Humanisti Halil Kastrati gëzon edhe katër familje me shtëpi

Humanisti Halil Kastrati gëzon edhe katër familje me shtëpi

Humanisti Halil Kastrati, themeluesi i shoqatën bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, gëzon shumë familje duke iu dhuruar shtëpi.

Kastrati sot gëzoi edhe katër familje në Dragash duke i bërë me shtëpi, shkruan Gazeta Alo.

Ai iu uron këto familje që i vizitoi para tre muajsh dhe pa kushtet e vështira të këtyre familjeve.

Ky është postimi i plotë i tij:

I gezofshi 😊
Kater familje u bene me shtepia te reja ne komunen e Dragashit
Kur ishim para tre muajve per ti vizituar dhe per te ju dhene lajmin se po behen me shtepi te reja na emocionuan me historit e tyre rreth kushteve se si dhe qysh jetonin
Sot tek te gjithe hasem ne buzeqeshje dhe urata te ndryshme per donatoret dhe per ne
Nje familje u gezua me shtepi te re ne qytetin e Dragashit
Tri familje u gezuan me shtepi te reja ne fshatin Brezne te Dragashit
Bamires Zoti kurr mos ju humbte