Fjalë Kyçe

I besoi emisionin e saj të parë, Arbana Osmani ritakohet pas 30 vitesh me personin që ndikoi në karrierën e saj

I besoi emisionin e saj të parë, Arbana Osmani ritakohet pas 30 vitesh me personin që ndikoi në karrierën e saj

Këtë mbrëmje rrugëtimit të programit “Dua të të bëj të lumtur” i erdhi fundi duke ulur siparin e sezonit të pestë. Në çdo episod të fundit të emisionit, moderatorja Arbana Osmani i bën surpriza stafit të saj duke treguar video me momentet më gazmore të tyre dhe duke i dërguar nëpër udhëtime në vende nga më të ndryshmet.

Këtë herë stafi i programit pa dijeninë e zonjës së shtëpisë, kishin sjellë në studio dikë tepër të rëndësishëm për Arbanën, mësuesën e saj të parë, zonjën Drita. Moderatorja priste që në skenë të vinte stafi i saj, por u habit shumë kur pa një personazh të cilin në fillim pati vështirësi për ta njohur.

Pas bisedës së zhvilluar në studio, Arbana zbuloi që personi që kishte përballë ishte mësuesja e saj e parë, zonja Drita dhe që po ritakoheshin me njëra- tjetrën pas 30 vitesh.

Arbana tepër e emocionuar ndau me ne disa nga kujtimet e saj të fëmijërisë dhe tha: Ti ke qenë personi më i rëndësishëm për mua. Në këtë kohë ku vetëm përflitet se kush do të jetë moderatorja e emisioneve të ndryshme, mësuesja që është këtu, mua më ka besuar emisionin tim të parë në jetë, festën e abetares.

Unë kam qenë prezantuesja e festës së abetares dhe mbaj mend kur kemi shkruar së bashku skenarin, prandaj faleminderit që më besove aq shumë atëherë.

Nga ana tjetër zonja Drita u shpreh se ishte tepër krenare për arritjet e Arbanës dhe për personin që ajo është. “Unë kam ndryshuar goxha dhe kanë kaluar 30 vite, por dua të të them që jam krenare për ty. Mbaj mend festën e abetares dhe mund të them që atëherë kam ditur të zgjedh. Menjëherë sa të kam parë, ti dije të artikuloje çdo gjë dhe mund të them që kam ditur të zgjedh. Ti vazhdon të jesh e përkryer dhe vazhdoj të të kujtoj po njësoj siç ke qenë e vogël, e drejtpërdrejtë, e sinqertë, e mirë dhe e përkyer.”,- tha mësuese Drita.