Fjalë Kyçe

IHK-ja shpreh ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

IHK-ja shpreh ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish-drejtorit, Sylë Tahirsylaj.

Tahirsylaj, i cili po ashtu kishte qenë profesor, vdiq sot në moshën 75-vjeçare.

“Profesori Sylë Tahirsylaj, vite me radhë ka udhëhequr Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës. Ai do të mbahet mend për punën e tij profesionale dhe përkushtimin për IHMK në veçanti për Sektorin e Meteorologjisë”, thuhet në komunikatën e IHK-së në Facebook.

“Me këtë rast, IHMK i shpreh ngushëllime familjarëve të profesorit, kolegëve, bashkëpunëtorëve, studentëve dhe të gjithë miqve të tij”.