Fjalë Kyçe

Interi s’ndalet, Roma fiton me përmbysje

Interi s’ndalet, Roma fiton me përmbysje

Interi ka rrëmbyer pikët e plota në udhëtim në xhiron e 10-të në Serie A, duke e mundur 2-0 Empolin. Roma ka fituar gjithashtu, duke e mposhtur 2-1 Cagliarin.

Pas barazimit me Juventusin, Interi ka rrëmbyer pikët e plota në Serie A.

Të besuarit e Inzaghit e mundën 2-0 në udhëtim Empolin.

D’Ambrosio dhe Federico Dimarco shënuan për fitoren e Interit që i është afruar në shtatë pikë Milanit.

Cagliari 1-2 Roma

Roma ka marrë tri pikë në xhiron e dhjetë në Serie A, duke e mundur 2-1 me përmbysje Cagliarin.

Leonardo Pavoletti i shokoi mysafirët duke shënua për 1-0 në min e 57’, por të besuarit e Mourinhos reaguan me golat e Ibanez dhe Pellegrini për ta fituar krejt sfidën. /Gazeta Express