Fjalë Kyçe

Ish-ushtarja e UÇK’së varroset të dielën

Ish-ushtarja e UÇK’së varroset të dielën

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, në emër të këshillit organizativ të Komunës së tij dhe OVL të UÇK-së, njoftoi se varrimi i ish-luftëtares së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fetnete Ramosaj, do të bëhet të dielën në ora 14:00 në varrezat e dëshmorëve në Gllogjan.

Fillimisht, të dielën prej orës 12:00 do të bëhen homazhe pranë arkivolit në hollin e pallatit “Jusuf Gervalla” në Deçan.

Ndërsa, në ora 13:00 do të mbahet mbledhje komemorative në sallën e këtij pallati.

Më ketë rast, kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, shprehu edhe ngushëllime për familjen dhe bashkëluftëtarët e Fetnete Ramosajt.