Fjalë Kyçe

Istog, ia konfiskuan drunjtë pa leje, shkon i merr sërish pa pyetur askënd

Istog, ia konfiskuan drunjtë pa leje, shkon i merr sërish pa pyetur askënd

Një person në Sine të Istogut është arrestuar të shtunën në mbrëmje pasi ka marrë jashtëligjshëm drunjtë të cilët ia kishin konfiskuar.

Ai ka marrë drunjtë nga depoja e pylltarisë ku ruhen drunjtë e konfiskuar bashkë me dy rimorkio, të cilat i ishin konfiskuar më 8 janar.

Lidhur me rastin është kontaktuar prokurori kujdestar dhe me urdhër të tij i dyshuari është dërguar në mbajtje, ka bërë të ditur policia.

Raporti i Policisë:

VETËGJYQËSI

Fshati Sine, Istog 11.01.2020-19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti nga depoja e pylltarisë, ku ruhen drunjtë teknikë të konfiskuar dhe automjetet e transportit, në mënyrë të kundërligjshme ka marrë traktorin dhe dy rimorkio, të cilat të njëjtit i janë konfiskuar me datën 08.01.2020. Lidhur me rastin është kontaktuar prokurori kujdestar dhe me urdhër të tij i dyshuari është dërguar në mbajtje