Fjalë Kyçe

Iu vë flakën mbeturinave, digjen 2 hektarë fushë

Iu vë flakën mbeturinave, digjen 2 hektarë fushë

Një person është lënduar në Gllogoc pasi që i njëjti nga pakujdesia ua ka vënë zjarrin disa mbeturinave.

Policia njofton se zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe ka djegur rreth 2 hektarë fushë dhe ka rrezikuar pompën e derivateve.

Zjarrfikësit kanë lokalizuar zjarrin.

Si pasojë e zjarrit, lëndime trupore ka pësuar i dyshuari dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor./Gazeta Alo/