Fjalë Kyçe

Ja pse kishte qarë Ardit Gjebrea kur dëgjoi për herë të parë këngën “Plas” nga Flori

Ja pse kishte qarë Ardit Gjebrea kur dëgjoi për herë të parë këngën “Plas” nga Flori

Flori Mumajesi këtë vit garon në festivalin “Kënga Magjike”.

Flori Mumajesi ka zgjedhur që në këtë festival të paraqitet me baladën “Plas”, vargjet e të cilës janë tejet prekëse, shkruanlajmi.net.

Moderatori Ardit Gjebrea në një intervistë dhënë për “Thumb”, ka treguar se si qau kur dëgjoi për herë të parë këngën e Florit.

“Shkoj në studion e Florit, sepse ai më tha kam vendosur të marrë pjesë tek “Kënga Magjike” por jam i pavendosur me cilën këngë të marrë pjesë. Ato ditë ishin ditët e fundit të jetës së mamasë time dhe kur dëgjova “s’kemi me u pa më bashkë”, fillova të qaj. Flori pasi pa reagimin tim shtangu dhe tha vërtetë ka këtë reagim? Kur i tregova atë që po përjetoja ai më tha: me këtë këngë do të marr pjesë në festival!”, u shpreh Arditi.