Fjalë Kyçe

Ja si e urojnë artistët e estradës tonë Dua Lipën

Ja si e urojnë artistët e estradës tonë Dua Lipën

Të famshmit shqiptarë e kanë uruar Dua Lipën për suksesin në “Grammy Awards”.

Dua Lipa ka arritur që në ceremoninë “Grammy” të fitojë dy çmime “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net.

Suksesin të saj i janë gëzuar gjithë shqiptarët, kjo ngase Dua u bë shqiptarja e parë që fiton çmim në këtë ceremoni.

Këngëtaren e kanë uruar edhe të famshmit shqiptarë, të cilët janë shprehur krenarë për këtë arritje.

Beatrix Ramosaj, Yll Limani, Capital T, Emina Çunmulaj, Seven Saraçi, Bigem, Vedat Ademi, Yllka Gashi, Vjollca Haxhiu; janë disa prej të famshmëve që e uruan Duan.

Më poshtë mund të shihni se si e kanë uruar atë.