Fjalë Kyçe

Ja si performoi Dua Lipa në “Brit Awards 2019”

Ja si performoi Dua Lipa në “Brit Awards 2019”

Të mërkurën është mbajtur mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019”.

E në këtë eveniment këngëtarja shqiptare rrëmbeu çmimin “Kënga më e mirë e vitit” me projektin “One Kiss”, në duet me Calvin Harris, shkruan lajmi.net.

Dua po ashtu ‘pushtoi’ skenën e Brits me performancën e zjarrtë që bëri me Calvin Harris, Sam Smith dhe Rag’n’Bone Man.

“U ndjeva shumë mirë të jem prapë në skenën e Brit për të dytën herë. Do të publikojë më shumë foto nga performanca dhe natyrisht do e shikoni të gjithën në youtube”, shkruan Lipas krahas imazhit në Instagram.