Fjalë Kyçe

Jemi mësuar ta shohim gjithmonë të rregulluar por ja si duket ‘Gylsereni’ në borë

Jemi mësuar ta shohim gjithmonë të rregulluar por ja si duket ‘Gylsereni’ në borë

Nurgul Yesilcay është prej aktoreve më të njohura turke dhe më e përfolura për momentin.

Ajo me rolet e saj u bë shumë e njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, shkruan Gazeta Alo.

Këto ditë ndonëse Turqinë e ka mbuluar bora, edhe Nurgul ka vendosur t’i shijoj këto ditë, pasi që e dimë se Turqia është një vend i ngroht dhe rrallë mund ta shohim me borë.

Aktoren jemi mësuar ta shohim me fustane dhe të veshur holl, por kjo është pamja e saj në këto ditë të ftohta.

Në publikun shqiptar Nurgul u bë e njohur me rolin e ‘Gylserenit’ në serialin ‘Paramparca’./Gazeta Alo/