Fjalë Kyçe

Jurgen Klopp befason me fjalët për Xherdan Shaqirin

Jurgen Klopp befason me fjalët për Xherdan Shaqirin

Jurgen Klopp është i bindur se Naby Keita dhe Xherdan Shaqiri do të kthehen në trajnime javën e ardhshme.

Reds kanë udhëtuar përsëri në Merseyside pas përfundimit të turneut të tyre në SHBA me një barazim 2-2 kundër Sporting Lisbon në stadiumin Yankee të Nju Jorkut.

Trajneri i Reds ka nënvizuar rëndësinë e 10 ditëve të ardhshme, ndërkohë që besojnë se Keita dhe Shaqiri kanë një rol të rëndësishëm.

“Ne kemi një javë të rëndësishme para nesh në Evian për një kamp trajnimi të duhur”, tha Klopp.

“Ne kemi një ndeshje shumë të ndërlikuar kundër Napolit dhe më pas ndeshja kundër Lyonit kemi organizuar shumë për djemtë që po kthehen.

“Shpresojmë se ata mund të marrin disa minuta në atë lojë. Do të jetë me të vërtetë e rëndësishme.

“Kur të kthehemi, shpresojmë që gjashtë lojtarë të mund të bashkohen me ne. Naby Keita duhet të jetë gati për të trajnuar me shpresë, Xherdan Shaqiri duhet të jetë gati për të trajnuar dhe pastaj me shpresë të luajë, Mo, Bobby dhe Ali dhe një javë më pas Sadio Mane. Ata janë lojtarë të rëndësishëm për ne. “

Liverpooli ka dy superkupa për të luajtur gjatë muajit gusht. Atë të Anglisë kundër Manchester Cityt dhe të Evropës kundër Chelseas.