Fjalë Kyçe

Juventus 0-2 Barcelona, notat e lojtarëve 23:15

Juventus 0-2 Barcelona, notat e lojtarëve 23:15

Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Katalanët shënuan fitore falë golave të Ousmane Dembele dhe Lionel Messit.Te Juventusi në këtë ndeshje nuk u paraqit Cristiano Ronaldo, shkaku i infektimit me COVID-19, shkruan lajmi.net.

Lionel Messi ka qenë lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje, me notën 8.7.Notat e futbollistëve për paraqitje në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.