Fjalë Kyçe

Kadri Veseli përlotet gjatë fjalimit të vogëlushes Yllka

Kadri Veseli përlotet gjatë fjalimit të vogëlushes Yllka

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

Ajo dhe familja e saj tash e sa vjet u është dashur t’i paguajnë vetë barnat, meqë ato nuk ishin pjesë e Listës Esenciale të Barnave.

Yllka ishte e ftuar në prezantimin e Listës së re të Barnave Esenciale dhe me fjalimin e saj përloti shumë në sallë.

https://www.facebook.com/kadriveseliofficial/videos/1096153967244559/