Fjalë Kyçe

Kamerat e sigurisë kapin momentin kur Turqia u godit nga tërmeti vdekjeprurës (VIDEO)

Kamerat e sigurisë kapin momentin kur Turqia u godit nga tërmeti vdekjeprurës (VIDEO)

Momenti kur tërmeti vdekjeprurës goditi Turqinë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm është kapur nga kamerat e sigurisë.

Më shumë se 500 njerëz kanë vdekur në Turqi dhe Siri pas tërmetit.

Ky mund të jetë tërmeti më i madh i Turqisë, ka thënë Stephen Hicks, sizmolog në University College London, raporton BBC.

Shumë njerëz janë ende të bllokuar nën rrënoja dhe operacioni i shpëtimit mund të pengohet nga moti i ligë.