Fjalë Kyçe

Kapen 27 kg drogë në Prishtinë, pamje

Kapen 27 kg drogë në Prishtinë, pamje

Hetuesit policorë nga Sektori Qendror i Drejtorisë për Hetim e Trafikimit  me Narkotikë, pas pranimit dhe trajtimit të një informate rreth trafikimit me narkotikë, sot, kanë zbatuar operacionin policor ‘goditja’. Në zbatim të operacionit policor, në fshatin Mramor të Prishtinës, është ndaluar një veturë me targa vendore.

Policia njofton se gjatë kontrollit të veturës të cilën e ngiste N.N., (viti i lindjes 1988, mashkull, kosovar), ka gjetur dhe konfiskuar 27 kg. e 600 gr., substancë që dyshohet të jetë marihuanë. 

Për veprimet lidhur me rastin është lajmëruar Prokurori i  Shtetit pranë Prokurorisë Themelore të Prishtine dhe me  urdhër  të Gjyqtarit të Procedurës Paraprake është kryer kontroll te shtëpia e të dyshuarit (në  fshatin Badofc i Ri Graqanicë), por nuk është gjetur asgjë e dyshuar.

“Me vendim mbi ndalimin e personave nga ana e prokurorit, të dyshuarit i  është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë”, tha policia.