Fjalë Kyçe

Kapen tre persona, tentuan të vidhnin në katedralen “Shën Tereza”

Kapen tre persona, tentuan të vidhnin në katedralen “Shën Tereza”

Dyshohet se tre persona kanë tentuar të kryejnë një vjedhje në katedralen “Shën Tereza”, sot rreth orës 17:00.

Lidhur me rastin, Policia e Kosovës ka shoqëruar në ambientet policore tre meshkujt, romë.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 17:00 policia ka marre informatën lidhur me dyshimet për një tentim vjedhjeje në arkën e katedrales. Menjëherë pas informatës ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kontaktuar me personin përgjegjës të Katedrales”, ka thënë Borovci.

Ai po ashtu ka thënë se policia ka nisur hetimin preliminar lidhur më rrethanat e kësaj ngjarjeje

“Ndërkohë që janë shoqëruar në stacionin policor 3 të mitur, meshkuj , rom, shtetas të Kosovës, të cilët dyshohet të kenë tentuar të kryejnë një vepër të tille. Aktualisht policia ka nisur  hetimin preliminar lidhur më rrethanat e kësaj ngjarjeje”, ka deklaruar tutje Borovci.