Fjalë Kyçe

Kapet me armë këngëtarja kosovare në kufi

Kapet me armë këngëtarja kosovare në kufi

Policia Kufitare e Morinës ka ndaluar një shtetase kosovare (këngëtare) e cila tentojë të hyjë në Shqipëri duke mbajtur armë zjarri me vete.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe analizës së riskut , ka kaluar për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë një automjet tip audi që drejtohej nga këngëtarja, shtetase kosovare.

Gjatë kontrollit , këngëtares ju gjet në çanten e dorës një armë zjarri pistoletë.