Fjalë Kyçe

Kastrati dhuron një banes edhe për vajzën me Sindromën Down, thotë këto fjalë emociunuese

Kastrati dhuron një banes edhe për vajzën me Sindromën Down, thotë këto fjalë emociunuese

Humanisti i njohur Halil Kastrati sot gëzoi edhe një familje me banesë.

Halil Kastrati dhe shoqatat e tij ‘Jetimat e Ballkanit’ dhuruan shumë banesa për familjet me kushte të rënda ekonomike, shkruan Gazeta Alo.

Kësaj radhe ai dhuroi një banesë për një familje ku pjesëtare e saj ishte edhe një vajzë me Sindromën Down, sot në ditën ndërkombëtare të personave të prekur nga ky sindromë./Gazeta Alo/

Ky është postimi i tij i plotë:

SINDROMA DOWN: “Dashuria që nuk numëron kromozome”
Me shpresë se fëmijët me sindromën down do jenë më të akceptuar nga shoqëria në përgjithësi.