Fjalë Kyçe

Kazinotë mbyllen pas 15 ditësh, njëra nga to bën një zgjidhje, ofron edhe transport falas

Kazinotë mbyllen pas 15 ditësh, njëra nga to bën një zgjidhje, ofron edhe transport falas

Kuvendi i Kosovës të enjten ka miratuar Projektligjin për Ndalimin e Lojërave të Fatit.

Të gjitha lojërat e fatit përveç Lotarisë së Kosovës pritet që pas 15 ditëve të mbyllen përfundimisht.

Pas miratimit të Projektligjit për Ndaljen e Lojërave të Fatit deputetët po presin për nënshkrimin nga ana e presidentit Hashim Thaçi dhe hyrjen e tij në fuqi.

Mirëpo, pronarët e kazinove duket se kanë gjetur zgjidhje, shkruan lajmi.net.

Pronari i lokalit ‘Las Vegas’ ka vendosur ta transferojë atë në Bllacë, saktësisht në kilometrin e parë pas kufirit Kosovë-Maqedoni.

Madje, i njëjti lokal thotë se do t’iu mundësojë transport falas të gjithë frekuentuesve.

Kujtojmë se vendimi për mbylljen e Lojërave të Fatit ka ardhur pas dy vrasjeve të fundit të cilat ndodhën brenda këtyre lokaleve.