Fjalë Kyçe

Kënga e Motrave Mustafa kushtuar nënës, numër 1 në Zvicër

Kënga e Motrave Mustafa kushtuar nënës, numër 1 në Zvicër

Motrat Mustafa kanë thyer rekord me këngën e tyre të re dedikuar nënës.
Kanë kaluar vetëm dy ditë prej kur Motart Mustafa e kanë publikuar projektin e paralajmëruar muzikor të cilin ia kanë dedikuar nënës së tyre, shkruan lajmi.net.
“Qika e nanes” mban titullin kënga e cila jo vetëm që ka arritur gati 2 milionë klikime në Youtube por u bë kënga më e dëgjuar edhe në Zvicër.

“1 në Zvicër”, shkruhet mbi një fotografi që vërteton këtë të cilën e kanë publikuar në llogarinë e tyre zyrtare në Instagram.
Rreth kësaj kënge dhe ‘problemit’ me Shyhrete Behlulin dy nga MotratMustafa kanë folur në një intervistë për ‘Mirage’ disa ditë para publikimit të projektit muzikore me të cilin bënë bujë.